Online kurzy Culture Matters

Poskytujeme vzdělávání pro lidi, kteří pracují v kultuře, a to jak amatéry, tak profesionály, kteří si chtějí doplnit své vzdělání. Naše kurzy probíhají online, můžete je tedy sledovat odkudkoli a kdykoliv a dokonce se k nim kdykoliv vracet. Naše motto:

Pomahame vam

Aktuálně otevřené kurzy:

Kulturní plánování ve městech a regionech

DSC_4828o6-týdenní kurz, ve kterém Vás přední expertka na kulturní plánování českých měst Olga Škochová, spolu s odborníkem na destinační management Daliborem Naarem, naučí krok za krokem, jak uchopit kulturní plánování a řízení kultury ve vašem městě, obci či regionu. Víte, jak správně nastavit grantové řízení? Kolik peněz rozdělovat na granty a kolik zřizovaným organizacím? Jak a kdy vhodně zapojit veřejnost a kulturní aktéry do tvorby kulturní strategie města? Jak prezentovat kulturní dědictví šetrně a atraktivně zároveň? 
Jedná se o unikátní kurz, který obsahuje jinak nedostupné informace a praktické rady pro strategické plánování kultury v českých městech. Praktické lekce vychází z mnohaleté praxe lektorů O. Škochové a D. Naara, kteří vytvářeli kulturní a destinační strategie např. v Pardubicích, Písku, Praze, Litoměřicích, Vodňanech, Jihlavě či v Libereckém kraji. 

Více o kurzu >>

prihlasit

 

Sociální sítě ve službách kultury

alic-5-m6-týdenní kurz, ve kterém Vám Alice Bittnerová odhalí taje a zákoutí sociálních sítí. Používáme je téměř všichni. Skutečně jste ale přesvědčení, že využíváte naplno jejich potenciál? Naučíme vás, jak lépe využít propagační nástroje Facebooku a dalších sociálních sítí. Navíc v bonusové videu Vám známá blogerka Sandra Kisič vysvětlí, jak využít blog pro účinnou propagaci Vaší kulturní organizace. Naučíme Vás, jak zdarma či za pár korun rozpumpovat vaše aktivity!

Více o kurzu >>

prihlasit

 

Kultura a média: zaručené recepty na úspěšné PR

tomandl-jan6-týdenní online kurz, ve kterém vám prozradí zkušení novináři Jan Tomandl a Mario Kubaš, jak uvařit chutné menu pro hladová média. Dozvíte se, jak správně připravit tiskovou zprávu, jak chutně mediálně pojíst u prostřeného stolu – tiskové konference a tím nemyslíme správný výběr chlebíčků... Mediální gastronomie je věda, která vás naučí myslet jako Vaši strávníci - novináři. Naučíme vás, co jim chutná!

Více o kurzu >>

prihlasit

 

Řízení kulturních projektů 

foto-Hanka2-měsíční online kurz Řízení (nejen) kulturních projektů obsahuje 8 lekcí na téma projektového managementu, tedy plánování, realizace a hodnocení projektů. Pěkně popořadě si postavíte (nebo přestavíte) svůj vlastní projekt, aby měl hlavu a patu, včetně harmonogramu, finančního plánu, týmu lidí, možných rizik a mnoho dalšího, aby váš projekt byl 100% úspěšný. Lektorkou je Hanka Krejčí z JAMU, která zároveň působí v JazzFestBrno a spolupracuje s mnoha dalšími kulturními organizacemi.

Více o kurzu >>

prihlasit

 

Archiv starších kurzů, které již neotvíráme, je zde.

 

Pokud chcete vědět o našich kurzech a jejich termínech, vložte prosím svůj email a budeme vás informovat.

Jaké další kurzy by vás zajímaly?

 

Miniaplikace